מדוע עיצוב לוגו הוא חלק קריטי מהעסק?

הלוגו שלך מייצג את החברה שלך בכך שהוא מגדיר את הזהות שלה ונותן לה תכלית. עיצוב לוגו הוא חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית המיתוג של חברה ואין להתעלם ממנו. בהיעדר לוגו מעוצב, זה בלתי אפשרי עבור צרכן לזהות ולהפריד מוצר או שירות מסוים מאפשרויות אחרות בשוק.

לצרכנים רבים יש דעות מוצקות כאשר זה נוגע למותג האהוב עליהם. הדעות שלהם מבוססות על רגש, לכן יש מותגים היוצרים תגובה חזקה יותר בקרב אנשים לעומת מותגים אחרים. הרגשות של צרכנים אלו גרמו להם לפתח חיבור רגשי למותגים אלו והם יתעלמו לחלוטין ממותגים אחרים – לפעמים אפילו מותגים המציעים מוצרים ושירותים טובים יותר – רק בשם הנאמנות למותג הנבחר שלהם. במקרים מסוימים, שם המותג יהפוך ממש לביטוי נרדף וזהה לסוג מסוים של מוצר או שירות, עד שצרכנים יתחילו לזהות את אותו מוצר או שירות בשם המותג עצמו (לדוגמא, פעמים רבות אנשים קוראים לממחטות נייר לפנים קלינקס).

בהתבסס על מידע זה, חשוב לחברות וארגונים ליצור אסטרטגיית מיתוג חזקה הכוללת עיצוב לוגו מבוסס, ייחודי ושניתן לזהות בקלות. זה יכול להיות חשוב במיוחד לעסקים קטנים וחדשים יחסית אשר רוצים לפרוץ לשוק או אזור מסוים.

להלן 5 סיבות חשובות מדוע עיצוב לוגו הינו קריטי להצלחת העסק שלך:

 1.  אמון הצרכנים
  עיצוב לוגו שנבנה במקצועיות ו/או זהות של מותג מספקים לחברה מראה אסתטי מבוסס ומקצועי. – דבר המגביר את האמון שיהיה ללקוחות במוצרים והשירותים שהחברה שלך מציעה.
 2.  עיצוב לוגו זכיר
  קל יותר לאנשים לזכור תמונות ואלמנטים ויזואליים מאשר טקסט. עיצוב לוגו שנבנה כהלכה וקל לזכור אותו בעתיד יספק השפעה גדולה יותר על לקוחות פוטנציאליים אפילו לעומת שם העסק המדליק והמקורי ביותר. כמאמר האמרה העתיקה, "תמונה אחת שווה אלף מילים".
 3.   נאמנות
  כאשר החברה שלך צומחת וגדלה, עיצוב לוגו טוב מטפח נאמנות בקרב בסיס הלקוחות הקיים שלך. לא רק שזה מוביל לרכישות חוזרות, אלא שנאמנות זו מגדילה את ההשפעה של שיווק "מפה לאוזן" ומשפרת את תפיסת מוניטין החברה בקרב לקוחות פוטנציאליים.
 4.  ייצוגיות
  הלוגו יכול להציג באופן גרפי אילו שירותים או מוצרים החברה מציעה. תצוגה גרפית זו יכולה להיות חשובה במיוחד במקרים בהם שם העסק שלך לא מסביר במפורש מה העסק מציע.
 5. ערך
  זהות המותג מוסיפה ערך לעסק שלך, עקב כל הסיבות שפורטו לעיל. גם אם לנכסים הפיזיים שלך יש רק ערך ספציפי, עיצוב הלוגו ואסטרטגיות מיתוג אחרות יכולים לסייע בהגדלת הערך הנתפס שלך, דבר אשר יכול למשוך משקיעים, קונים ואפילו להמחיש את ערך המוצרים או השירותים שלך ללקוחותיך.

עסק ממותג נכון יפרסם על הלוגו שלו בצורה מכובדת בכל אמצעי שיווקי אפשרי, בתוך אתר האינטרנט של החברה, על גבי פרוספקטים וקטלוגים, על מוצרי שיווק וקידום מכירות, על פולדרים, גלויות ואגרות ברכה, על הניירת המשרדית , על המצגות וכמובן על פרופיל החברה.